Stavba Hostivařské spojky je pro naše obyvatele velmi důležitá, tvrdí starosta Prahy 15 Wenzl

zdroj: http://www.prazskypatriot.cz/stavba-hostivarske-spojky-je-pro-nase-obyvatele-velmi-dulezita-tvrdi-starosta-prahy-15-wenzl/

Jak ovlivní dostavba Pražského okruhu číslo 511 život v Praze 15? Proč je tolik důležitá Hostivařská spojka? Na tyto a další otázky odpovídal starosta Prahy 15 Milan Wenzl (ANO).

Jak ovlivní dostavba Pražského okruhu číslo 511 život v Praze 15?
Obchvat 511 výrazně ulehčí dopravě v celé Praze hlavně v tom, že odkloní nákladní dopravu a kamiony. Zorganizoval jsem setkání se zástupci jednotlivých dotčených pražských městských částí a přilehlých obcí a dohodli jsme se na společném Memorandu, ve kterém jsme Evropské komisi vyjádřili své argumenty k otázce, proč by měla být část okruhu 511 dostavěna co nejdříve. Na setkání byl i náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek, který řekl: „Je důležité, aby zástupci Evropské komise viděli, že vůle místních zástupců zde je a proto si myslím, že toto setkání starostů mělo obrovský význam.“

Proč je pro vás tolik důležitá Hostivařská spojka?
Hostivařská spojka, odkloní a vyřeší dopravu městských částí, Štěrbohol, Dubče, Dolních Měcholup, Prahy 22, Prahy 15 a Petrovic. Vytvoří se zde optimální prostředí pro život, sníží se hladina hluku, prašnosti, imisí a ostatních negativních vlivů na zdraví a životní prostředí a nebudeme se bát přecházet silnice.

Co říkáte na návrh pražských Zelených na to, aby vnitřní část okruhu vedla po rozšířené ulici Průmyslová?
S tímto návrhem nesouhlasím. Do naší čtvrti by byla přivedena další tranzitní doprava.

Jaká další dopravní a bezpečnostní opatření na území vaší městské části plánujete?
V současné době připravujeme Memorandum o spolupráci při řešení dopravní situace, zejména optimalizace a snížení dopravní zátěže ve východní části hl. m. Prahy, v lokalitě MČ Praha 15 – Horní Měcholupy, MČ Praha 22 – Uhříněves a MČ Praha – Petrovice. Starostové dotčených městských částí mají společný zájem a společný koordinovaný postup na realizaci záměru přeložky stávající komunikace v ulici Hornoměcholupská v novém trasování mezi areálem společnosti Metrans, a.s. a zemním valem chránícím bytovou zástavbu Javorová čtvrť. Její optimální napojení v severní části kapacitnější kruhovou křižovatkou a ulici K Měcholupům a napojení na ulici Kutnohorskou. V jižní části realizaci kruhové křižovatky, které nově napojí ulici Novopetrovickou s pokračováním komunikačního propojení ulice Františka Diviše s pokračováním na plánovanou stavbu 511.

Autor článku: oit@praha15.cz MČ v médiích