Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

Toulky Prahou 15 - Hostivař a Horní Měcholupy

Specifikace knihy

Reprezentativní publikace o historii Hostivaře a – v menší formě – H. Měcholup vydaná u příležitosti 950 let historie Hostivaře. Dílo není zpracované pouze faktograficky, ale podané přijatelně čtivou formou. Časově je kniha zaměřena především na období od poloviny 19. století do konce 2. světové války s drobnými přesahy. Smyslem je přiblížit co nejvíc život místních lidí v daném období (kulturní život, duchovní život, místní tradice, historie pohostinství, zajímavé osobnosti apod.). Část textů z oblasti historie hostivařských lokálů vyšla souběžně v časopise Hlasatel.
Publikace je formátu A4, v pevné vazbě, celobarevná na kvalitním papíru. Publikace vznikla za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Autor

Autorem knihy je publicista, rozhlasový moderátor a dlouholetý občan Prahy 15 Lukáš Berný. Vydal čtyři publikace o historii pražského pohostinství u nakladatelství Sanch. Je členem dozorčí rady divadla Semafor a editorsky se podílel na vydání mnoha knih, CD a DVD tohoto divadla. Publikoval též řadu beletristických textů.

Kniha byla vydána k výročí 950 let od první písemné zmínky o Hostivaři v Kosmově kronice. Autogramiáda a křest proběhly na "Dni Hostivaře" 8. září 2018. Knihu autora Lukáše Berného můžete zakoupit na úřadě městské části za 250 Kč.

Autor článku: oit@praha15.cz Vlastní publikace