DEN ÚCTY - Literární soutěž a veřejné čtení v CSOP

Městská část Praha 15 ve spolupráci s Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci vyhlásila v březnu literární soutěž na téma „Úcta ke stáří“. Soutěžilo se ve třech kategoriích a celkem dorazilo přes padesát příspěvků.

Celou akcí provázela Jana Trková, místostarostka pro sociální oblast a vybraných pět prací z každé kategorie přečetli zástupci radnice Jitka Kolářová, Karolína Skrčená, Milan Ducko a Pavel Herman ze skupiny Knokaut ve středu 4. dubna 2018 v rámci Dne úcty v domě s pečovatelskou službou v Janovské ulici. Přítomni byli hosté z řad žáků, studentů a seniorů. Posluchači byli zároveň porotou, která svým hlasováním zvolila nejlepší práce v každé kategorii. Výsledky hlasování byly sděleny vítězům a zveřejněny na webových stránkách a facebooku městské části. Zvláštní uznání získaly „mladé redaktorky“, které se seniory v CSOP dlouhodobě přátelsky spolupracují. Uspěl také pan František Tábor za pozitivní přístup k životu, optimismus a nadhled vyjádřený v básničce s názvem Hůl.

VÝSLEDKY LITERÁRNÍ SOUTĚŽE

Základní školy   Střední školy   Dospělí
1. Kateřina Machková 1. Antonín Matys 1. Antonín Randa
2. David Rečný 2. Anežka Havránková 2. Štěpánka Koubová Černá
3. Anežka Doubravová 3. David Lachman 3. Olga Šímová

Vítězům budou ceny slavnostně předány v rámci akce Zdravá Praha 15, která se uskuteční v úterý 15. května 2018 na Veronském náměstí.

Fotografie naleznete zde.

Všem zúčastněným děkujeme za účast a těšíme se na další setkání.

Autor článku: oit@praha15.cz Kancelář starosty