Starosta městské části promluvil o Antonínu Švehlovi

Ve významný den, v Den vzniku samostatného československého státu, promluvil starosta městské části Praha 15 na Staroměstském náměstí o hostivařském rodákovi Antonínu Švehlovi, o mravních hodnotách a o nutnosti dobře vážit, koho si lidé volí za své vůdce.

Praha 15 přivítá v srpnu účastníky Europ Raid

Městská část Praha 15 se stala jako jediný český zástupce partnerským místem třetího ročníku akce Europ Raid. Této spanilé cesty Evropou, kterou pořádají francouzští vysokoškolští studenti ve věku od 18 do 30 let, se letos účastní 200 účastníků rozdělených do 65 tříčlenných týmů s 65 vozy značky Peugeot 205.

Podrobnosti

Starostové jihovýchodních částí Prahy jednali o strategii urychlení dostavby 511

Na 15 starostek a starostů, poslanci a zástupci MHMP se v pondělí 20. června v 15 hodin sešli v sále Hasičské zbrojnice v pražských Horních Měcholupech, aby se dohodli na společném postupu v otázce dostavby silničního okruhu kolem Prahy 511. Starosta Prahy 15 Milan Wenzl setkání zorganizoval na základě nesouhlasu s rozhodnutím vlády o vyjmutí této stavby ze seznamu vybraných prioritních staveb.

Starosta MČ Praha 15 přijal delegaci z Číny

Sedmičlennou delegaci z čínského Jinanu přijali ve čtvrtek 2. června 2016 v Úřadu MČ Praha 15 starosta Milan Wenzl a radní MUDr. Jana Trková, Bc. Jitka Kolářová, Václav Bílek a Ing. Karel Strnad. Během cca hodinového setkání se mluvilo zvláště o vodohospodářství, zemědělství a možné spolupráci českých a čínských podniků v obou těchto odvětvích.

Uznávaný astrofyzik Jiří Grygar navštívil radnici MČ Prahy 15

Mezinárodně uznávaného astrofyzika RNDr. Jiřího Grygara, CSc., který nedávno oslavil 80. narozeniny, přijal ve své kanceláři starosta MČ Praha 15 Milan Wenzl společně s dalšími radními. Jiří Grygar je velmi váženým čestným občanem patnácté městské části. Všechny přítomné okouzlil vyhledávaný vysokoškolský profesor a dlouholetý předseda České astronomické společnosti svým barvitým vyprávěním o životě plném stěhování, cestování, aktivní zálibě v cyklistice i tvorbě populárně-vědeckých televizních pořadů.

Starosta Milan Wenzl uctil památku Antonína Švehly

Společnost Antonína Švehly uspořádala v sobotu 16. dubna 12. ročník vlastivědné pouti po stopách tohoto významného rodáka a státníka první republiky. Záštitu nad akcí, která se uskutečnila při příležitosti 143. výročí narození Antonína Švehly, převzal starosta MČ Praha 15 Milan Wenzl spolu s poslancem PSP ČR Pavlem Šrámkem.

MČ Praha 15 podporuje akci Ukliďme Česko

Městská část Praha 15 podporuje největší dobrovolnickou akci v republice Ukliďme Česko, která se u nás uskuteční v sobotu 16. dubna ve třech lokalitách. Cílem je odstranit odpadky, nepořádek a nelegální černé skládky.