Legendární česká herečka Jiřina Bohdalová převzala symbolický klíč k MČ Praha 15

Česká herečka Jiřina Bohdalová, která 3. května oslaví 85. narozeniny, přijala pozvání starosty Milana Wenzla a navštívila v pondělí radnici, kde i jako čestná občanka přijala symbolický klíč k patnácté pražské městské části.

„Klíč je opravdu krásný, mám z něj radost i proto, že klíče sbírám,“ uvedla slavná herečka v úvodu setkání v kanceláři starosty.

Se starostou i radními ve velmi přátelské atmosféře diskutovala o životě v Hostivaři, filmech, které natočila v místních ateliérech i ceně za celoživotní dílo, kterou v červenci převezme na 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Na řadu ale přišla i závažnější témata. Mluvilo se o úrovni českého bulváru, současné politice i složité situaci divadel na území hlavního města.

Na závěr popřáli zástupci městské části Jiřině Bohdalové mnoho zdraví a humoru a vzájemně si s herečkou slíbili, že se za pět let znovu setkají ve stejné kondici u příležitosti dalšího hereččina životního jubilea.

Autor článku: karolina.skrcena@praha15.cz Tiskové zprávy