TZ: Poruchovost veřejného osvětlení v Praze je nižší

Společnost STEM/MARK  provedla na konci minulého roku mezi Pražany průzkum veřejného mínění, který byl zaměřen na  vnímání současného stavu a kvality veřejného osvětlení v Praze. Dotazováno bylo třináct set obyvatel Prahy ve věku 18-65 let. Průzkum si zadal nový správce veřejného osvětlení  společnost Technologie hlavního města Prahy, a.s.

Z průzkumu vyplývá, že si dvě třetiny Pražanů všímají stavu veřejného osvětlení. ,,Jsme potěšeni, že problematika veřejného osvětlení Pražany zajímá. Dvě pětiny Pražanů se domnívají, že celková poruchovost je v posledním roce nižší než dříve. Respondenti, kteří nějaký vývoj zaznamenali, ho většinou hodnotí pozitivně.  Všímají si většího množství lamp, jejich výměny i  včasného odstranění poruch. To nás velmi těší.  Pracujeme systematicky  na zkvalitňování našich služeb a zvyšování informovanosti Pražanů,“ upřesňuje Tomáš Jílek, předseda představenstva Technologie hlavního města  Prahy, a.s. Ta se stará o správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení v Praze a s tím souvisejících technologií od 1. června loňského roku. Do její kompetence patří například i  veřejné hodiny, které dle průzkumu používají celé dvě třetiny Pražanů.

Podle průzkumu je pro Pražany nejdůležitějším faktorem  rozmístění lamp veřejného osvětlení,  následuje intenzita světla. Důraz je kladen také na ekologii. S intenzitou světla a s osvětlením památek a přechodů je spokojeno téměř 90 % občanů. V porovnání s jinými městy v  republice je  Praha hodnocena celými 90 % respondentů jako více  osvětlená.

Autor článku: oit@praha15.cz Kancelář úřadu a tajemníka

Originál dokumentu