Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

Informační zpravodaj PID č. 17/2018

Obsah

Nové slevy pro juniory, studenty a seniory v Praze od 1. 10. 2018
Integrace železnice ve zbytku Středočeského kraje od 1. 10. 2018, nová tarifní pásma 8 a 9
Snídaně na peróně a vlakem Prahou, jak ji neznáte – čtvrtek 20. 9. 2018
Den bez aut v sobotu 22. 9. 2018

 
Nové slevy pro juniory, studenty a seniory v Praze od 1. 10. 2018

   Na základě rozhodnutí Rady hl. m. Prahy dochází k úpravě cen předplatních kuponů pro území Prahy pro tarifní kategorie Junior 15–18 let, Student 18–26 let a Senior 60–65 let od 1. 10. 2018. Zároveň se zavádí roční kupóny a ruší se pěti- a desetiměsíční kupóny pro tyto kategorie. Způsob prokazování nároku na slevu ani druhy nosičů předplatného jízdného se nemění. Studentské kupóny budou mít omezeně volitelný začátek platnosti od 15. 8. do 31. 10.

   Tabulka cen zlevněných předplatních kupónů:

 druh  cena
 měsíční  130 Kč
 čtvrtletní  360 Kč
 roční  1 280 Kč


   Prodej jízdních odkladů za nové ceny bude v případě papírových kupónů zahájen 1. 10. 2018, v elektronické podobě bude termín zahájení prodeje oznámen na www.dpp.cz a www.pid.cz. Již zakoupené kupóny za původní ceny je možné vrátit v budově centrálního dispečinku DPP v Praze 2 v ulici Na Bojišti, nicméně je nutné počítat se stržením manipulačního poplatku ve výši cca 60 Kč.


Integrace železnice ve zbytku Středočeského kraje od 1. 10. 2018, nová tarifní pásma 8 a 9

   Od 1. října 2018 bude do systému Pražské integrované dopravy zapojeno dalších 96 železničních stanic a zastávek ve Středočeském kraji. Tím bude dokončena integrace železnice na celém území Prahy a Středočeského kraje. Současně s tím se zavádí nová tarifní pásma PID 8 a 9 pro nově integrované stanice a zastávky.
   Dokončení integrace železnice do systému PID, který nabízí výhodné jednotlivé i předplatní jízdenky, se týká všech zbylých oblastí Středočeského kraje na Rakovnicku, Příbramsku, Benešovsku, Kutnohorsku, Kolínsku, Nymbursku a Mladoboleslavsku. Nově budou do systému PID zapojeny železniční stanice například v Čáslavi, Zruči nad Sázavou, Týnci nad Labem, Městci Králové, Mnichově Hradišti, Bakově nad Jizerou, Bělé pod Bezdězem, Březnici, Rožmitálu pod Třemšínem nebo Trhovém Štěpánově.
   Ve 14 z 96 nově zapojených stanic a zastávek bude možné zakoupit si jízdní doklady PID v pokladnách Českých drah, u všech ostatních stanic a zastávek bude možné si koupit jízdenku PID například pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Ve všech nově zaintegrovaných stanicích a zastávkách samozřejmě platí i veškeré předplatní jízdenky PID, které se nově od 1. 10. 2018 prodávají i pro nová tarifní pásma 8 a 9. Předplatní kupóny se v pokladnách ČD prodávají v měsíční a čtvrtletní variantě. Díky novému odbavovacímu systému je možné si předplatní kupóny PID koupit i na In Kartu Českých drah nebo na bezkontaktní platební kartu Visa nebo Mastercard.


Snídaně na peróně a vlakem Prahou, jak ji neznáte – čtvrtek 20. 9. 2018

   V rámci Evropského týdne mobility se bude ve čtvrtek 20. září 2018 konat již tradiční akce Snídaně na peróně. Během ranní špičky dostanou cestující na vlakových nádražích v Čakovicích, Kbelích i Satalicích zdarma sladké občerstvení, aby se jim lépe cestovalo do práce či do školy.
   Chcete nahlédnout do plánů rozvoje městských železničních linek? Vydejte se s naším průvodcem za potenciálem městské železnice a poslechněte si plánované změny v souladu s novým pražským Plánem udržitelné mobility. Od 9 do 18 hodin pro Vás budou k dispozici speciální bezplatné jízdy moderní motorovou jednotkou RegioShark po pražských železničních spojkách, mimo jiné i v trase plánovaných vlakových linek S61 a S71, které po dokončení rekonstrukce železniční trati mezi Hostivaří a Vršovicemi propojí jednotlivé okrajové městské části mezi sebou. Připraveny jsou tři okružní jízdy moderní motorové jednotky RegioShark v trase Čakovice – Vysočany – Libeň – Běchovice střed – Vršovice – Smíchov – Hlavní nádraží – Vysočany – Čakovice.

   Jízdní řád speciálních jízd motorové jednotky RegioShark:

  1. jízda 2. jízda 3. jízda
Praha-Čakovice 8:57 11:57 14:57
Praha-Kbely 9:01 12:01 15:01
Praha-Satalice 9:05 12:05 15:05
Praha-Vysočany 9:13 12:13 15:13
Praha-Libeň 9:19 12:19 15:19
Praha-Kyje 9:22 12:22 15:22
Praha-Dolní Počernice 9:25 12:25 15:25
Praha-Běchovice 9:38 12:38 15:38
Praha-Běchovice střed 9:44 12:44 15:44
Praha-Vršovice 10:03 13:03 16:03
Praha-Smíchov 10:17 13:22 16:17
Praha-Smíchov 10:34 13:58 17:28
Praha hl. n. 10:43 14:07 17:37
Praha-Vysočany 11:01 14:15 17:45
Praha-Satalice 11:11 14:28 17:56
Praha-Kbely 11:15 14:31 18:00
Praha-Čakovice 11:19 14:34 18:03

           

Den bez aut v sobotu 22. 9. 2018

   V sobotu 22. září 2018 vyvrcholí v pražském Karlíně další ročník Evropského týdne mobility – Dnem bez aut. Křižíkova ulice se pro tento den promění v pěší zónu s množstvím stánků a aktivit, z nichž si podle svého gusta vybere každý bez ohledu na věk. Kromě tradičního stánku PID, workshopu Cyklohráčku pro děti a interaktivních ukázek technických novinek v informačních a odbavovacích systémech Pražské integrované dopravy na vás čeká spousta dalších doprovodných pohybových aktivit a kulturních vystoupení včetně občerstvení z otevřených stánků či karlínských restaurací a kaváren.
   Představeny vám budou spolehlivé, rychlé a moderní způsoby udržitelné dopravy. Nicméně auto nechejte doma a vyzkoušejte pro cestu k nám i jiné způsoby dopravy! Svézt se budete moci třeba historickým autobusem mezi Florencí, Karlínským náměstím a Invalidovnou. Chybět nebude ani elektrobus pražského Dopravního podniku. V blízkosti konání akce jezdí také přívoz P7 od holešovické tržnice přes ostrov Štvanice.
   Každoroční akce je zaměřena na omezení nadměrného užívání automobilů a naopak zkvalitňování prostředí podporou šetrnějších způsobů dopravy. Těšíme se na vás od 10 do 20 hodin. Podrobný program celého Evropského týdne mobility najdete na http://etm.praha.eu.

Autor článku: oit@praha15.cz Odbor dopravy

Soubory ke stažení

Originál dokumentu

Velikost souboru: 363,71kB

formát PDF

Soubor ke stažení Nové okno