Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

Informační zpravodaj PID č. 2/2018

Obsah

Rozšíření integrace na železnici od 4. 2. 2018 – Rakovnicko a Hořovicko
Rozšíření použití jízdenek PID pro jednotlivou jízdu ve vlacích Vraňany – Roudnice nad Labem
Trvalé změny PID od 15. 1. 2018
Mobilní aplikace „DPP info“ se mění v “PID info“ a přináší nová vylepšení

 
Rozšíření integrace na železnici od 4. 2. 2018 – Rakovnicko a Hořovicko

   V souvislosti s rozšířením integrace dopravy v oblasti Rakovnicka a Hořovicka bude od 4. 2. 2018 rozšířena možnost použití jízdních dokladů Pražské integrované dopravy na následujících linkách a úsecích:
   • S50 nově v úseku Kamenné Žehrovice – Stochov – Lužná u Rakovníka – Rakovník
   • S51 Rakovník – Lužná u Rakovníka
   • S53 Rakovník – Lubná
   • S57 Rakovník – Rakovník západ
   • S60 nově v úseku Králův Dvůr-Popovice – Zdice – Lochovice – Příbram
   • S70 nově v úseku Králův Dvůr-Popovice – Zdice – Hořovice – Kařez
   • S75 nově v úseku Beroun-Závodí – Zbečno – Křivoklát – Rakovník
   • S76 nově v úseku Vižina – Lochovice
   • R16 (rychlíky) Praha – Beroun – Zdice – Hořovice – Kařez
   •  R24 (rychlíky) nově v úseku Kladno – Stochov – Lužná u Rakovníka – Rakovník
   • R26 (rychlíky) Praha – Beroun – Zdice – Lochovice – Příbram

   V nově integrovaných vlacích a úsecích bude možné použít jednotlivé i předplatní jízdenky PID, avšak zatím bez možnosti označení papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu ve stanici/zastávce nebo ve vlaku, kromě linky S76 a rychlíků R16 a R26 mezi Prahou a Berounem.
   Ve zcela nově integrovaných rychlících linek R16 a R26 mezi Prahou a Berounem budou platit také jízdní doklady PID. Při kombinaci jízdenek Českých drah s předplatními kupony pro Prahu je nutné si jízdenku ČD zakoupit až do první stanice na území Prahy, tedy do Prahy-Smíchova.
   Ve vlacích linky S76 bude umožněno náhradní označení jízdenek PID pro jednotlivou jízdu průvodčím (vlakvedoucím). V rychlících linek R16 a R26 lze označit jízdenky PID pro jednotlivou jízdu pouze v úseku Praha – Beroun, a to v označovačích PID umístěných v prostoru stanice.
   V osobních pokladnách stanic Beroun, Hořovice, Jince, Kladno, Kladno město, Křivoklát, Příbram, Rakovník, Stochov a Zdice bude umožněn prodej jízdenek PID pro jednotlivou jízdu s předem zvoleným počátkem platnosti.


Rozšíření použití jízdenek PID pro jednotlivou jízdu ve vlacích Vraňany – Roudnice nad Labem

   K termínu 4. 2. 2018 je v souvislosti s dokončením instalace označovačů papírových jízdenek PID připravováno rozšíření možnosti použití papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu ve vlacích na linkách S4, U4 a R20 v úseku Vraňany – Roudnice nad Labem.
   Označovače jízdenek PID budou nově instalovány ve stanicích Dolní Beřkovice, Horní Počaply, Hněvice, Roudnice nad Labem. Z ostatních stanic a zastávek (Cítov, Záluží, Dobříň) bude umožněno náhradní označení jízdenek PID pro jednotlivou jízdu průvodčím (vlakvedoucím).


Trvalé změny PID od 15. 1. 2018

   K termínu 15. 1. 2018 dochází k několika drobným úpravám v provozu autobusových linek PID zejména na území Prahy. Změny se týkají především zřízení některých zastávek nebo drobných úprav spojů na základě požadavků městských částí nebo cestujících.

   Změny na jednotlivých linkách
143 Obousměrně zřízena zastávka Hládkov.
225 Přejmenování zastávky Řepský hřbitov na Úřad Řepy.
245 Nový poslední spoj celotýdenně z Nádraží Radotín ve 23:41 na Otěšínskou a zpět.
901 Ve směru Anděl se ruší zastávka U Dálnice.
913 Obousměrně zřízena zastávka Nad Jetelkou, ve směru Točná zřízena zastávka Nové dvory a ve směru
      Dolní Chabry zřízena zastávka Chýnovská.
914 Linka je prodloužena do zastávky Třebenická z důvodu návaznosti na linku 913.


Mobilní aplikace „DPP info“ se mění v “PID info“ a přináší nová vylepšení

   Po dvou měsících veřejného testování přechází po úpravách a dolaďování nová mobilní aplikace „PID info“ do ostrého provozu a zároveň postupně nahrazuje stávající aplikaci Dopravního podniku hl. m. Prahy. Oproti ní přináší uživatelům mnoho novinek, z nichž těmi nejdůležitějším jsou upozornění na aktuální výluky a mimořádnosti a také rozšíření o kompletní informace o celé síti Pražské integrované dopravy včetně železnice a regionálních autobusů ve Středočeském kraji.
   „Pražané nyní dostávají vyladěnou mobilní aplikaci rozšířenou i o vlaky a příměstské autobusy s tolik potřebnými aktuálními informacemi o případných mimořádnostech či výlukách. Jsem rád, že se nám podařilo sladit všechny informace do jedné aplikace, se kterou se už naši cestující ve stále rozsáhlejším dopravním systému neztratí,“ uvádí náměstek primátorky hl. m. Prahy a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek.
   „Největším přínosem nové aplikace je propojení informací o jízdních řádech s aktuálními výlukami či mimořádnostmi. Uživatel aplikace získá všechny aktuální informace na jednom místě. U vlaků a části autobusů ukazuje aplikace navíc i aktuální polohu vůči jízdnímu řádu,“ dodává ředitel ROPID Petr Tomčík.
   „Od poloviny tohoto roku spustíme zcela nový a moderní systém v oblasti placení v dopravě. Platby v pražské MHD a ve Středočeském kraji budou moci cestující provádět přes mobilní aplikaci. Navíc si lidé budou moci nahrát jízdné nejen na zelenou kartu Lítačka, ale také na běžnou platební kartu používanou v České republice či například na IN kartu Českých drah. Vytvoříme také uživatelsky přívětivý e-shop, který podpoří nákup kupónů online. Úzce spolupracujeme s ROPID, proto do projektu virtuální Lítačky zahrneme také aplikaci PID info. Tímto krokem Praha získá moderní systém dopravního odbavování, budeme mít funkční prostředí, které se bude maximálně soustředit na pohodlí cestujících,“ doplňuje generální ředitel společnosti Operátor ICT Michal Fišer.
   „Městská hromadná doprava v Praze slouží nejen místním, mnozí naši cestující dojíždí ze Středočeského kraje. Jsme proto velice rádi, že také oni díky vylepšené mobilní aplikaci budou moci dostávat aktuální informace o svých spojích. Doprava po Praze a jejím blízkém okolí se tak stává opět efektivnější a pohodlnější,“ říká Ladislav Urbánek, dopravní ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Novinky oproti stávající aplikaci DPP info:
   • Upozornění na výluky a mimořádnosti ve vyhledaném spojení
   • Zobrazení trasy na mapě
   • Mapa zastávek a prodejních míst jízdenek
   • Propojení s příměstskou dopravou a železnicí (linky S)
   • Informace o aktuálním zpoždění (kde dopravce umožňuje)

   Aplikace „PID info“ je dostupná na obou nejpoužívanějších platformách (Android + iOS). Uživatelům stávající aplikace „DPP info“ se tato automaticky aktualizuje na novou pod názvem „PID info“. Uživatelé testovací verze „PID info“ budou automaticky vyzváni, aby si stáhli již finální verzi „PID info“.
   Dalšími novinkami je přehledná mapa zastávek až do podrobnosti jednotlivých nástupišť, v mapě lze najít také všechna prodejní místa s aktuální otevírací dobou i záchytná parkoviště s jejich aktuální obsazeností. Nechybí ani oblíbené informace o aktuálním stavu bezbariérových zařízení.
   Více informací o nové mobilní aplikaci včetně odkazů na její stažení zdarma: https://pid.cz/mobilni-aplikace

Autor článku: oit@praha15.cz Odbor dopravy

Soubory ke stažení

Originál dokumentu

Velikost souboru: 373,40kB

formát PDF

Soubor ke stažení Nové okno