Odbor Občanskosprávních agend

Jak postupovat v různých životních situacích najdete zejména zde (na portálu veřejné správy) popř. na následujích stránkách:

Ministerstvo vnitra

Ministerstvo zahraničních věcí

Ministerstvo spravedlnosti

Veřejný ochránce práv - ombudsman

nebo přes odkaz u služby.

Podrobný popis činnosti odboru

Ověřování listin, podpisů a Czechpoint

Vážení občané,

bohužel jsme nuceni Vám oznámit, že ověřování listin, podpisů bude z důvodu nemoci prováděno pouze v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.30 hod. s lístkem z vyvolávacího systému.

Služby Czechpointu = výpisy, konverze, datové schránky (ne ověřování), od 8.00 do 12.30 hod. - 2. patro, kancelář  č. 221,222,223, s lístkem z vyvolávacího systému.

Od 12.30 do 17.30 hod. bez lístku z vyvolávacího systému  - 4.patro, kancelář č. 408.

Toto omezení platí do odvolání.  Děkujeme za pochopení.

Životní podmínky 2018 - výběrové šetření v domácnostech

Český statistický úřad organizuje v roce 2018 v souladu se zákonem Č. 89/1995 Sb., 'o státní statistické službě , ve znění pozdějš ích předpisů , každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice pod názvem "Životní podmínky 2018"

Nalezeny klíče

Během voleb se v ZŠ Křimická našly klíče. Kdo je ztratil, ať kontaktuje na úřadě MČ Praha 15 pí. Kalousovou. Tel. 281 003 218.

Podrobnosti

Některé změny spojené s novelou zákona o cestovních dokladech účinné od 1.1.2016

Podat žádost o vydání cestovního pasu a převzít vyhotovený cestovní pas bude možné na kterémkoliv obecním úřadu obce s rozšířenou působností, Občanům, kteří potřebují urychleně vycestovat do zahraničí, se na žádost vydá ve lhůtě do 6 pracovních dnů cestovní pas s biometrickými údaji s platností na 10 let, občanům mladším
15 let s dobou platnosti na 5 let.

Nové kontaktní místo Opencard

Uživatelé karty Opencard, jejíž platnost končí letos, by měli včas počítat s výměnou staré karty za novou s platností na další čtyři roky.