Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

Karatista Oliver Simon získal stříbrnou medaili

Starosta Milan Wenzl a předseda Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů Ing. Karel Strnad přijali v úterý v ÚMČ Praha 15 úspěšného karatistu Olivera Simona, který získal koncem září stříbrnou medaili v kategorii kadetů a bronzovou medaili v kategorii juniorských družstev na MS v karate v italském Trevisu.

Oliver podlehl ve finále těsně poměrem 2:1 ruskému reprezentantovi Sergeyi Mashchenkovi. Turnaje v Trevisu se účastnili i další hostivařští závodníci a například juniorské družstvo odchovanců SKBU si v disciplíně Kata družstev vybojovalo krásné 5. místo. Na mistrovství se představilo celkem přes 800 závodníku z 27 zemí světa.

Šestnáctiletý Oliver je taktéž odchovancem trenérského týmu SKBU Hostivař a karate se věnuje od 6 let. Výsledek z mistrovství světa je jeho prvním velkým úspěchem na mezinárodní soutěži. S tímto bojovým sportem začal poté, co mu lékaři diagnostikovali nedokončenou osifikaci obratle. Úspěšní jsou i jeho dva sourozenci, mladší sestra Mia letos přivezla bronzovou medaili z MS mládeže do 18 let a prostřední bratr Maxim vyhrál kvalifikační turnaj na MČR v karate, který proběhl v sobotu 7. října v Kladně.

Autor článku: oit@praha15.cz Zajímavosti