Otevřeno

Všechny odbory ÚMČ

Zavřeno

Út a Čt 8:00 - 12:00
Pasy, občanské průkazy, přihlašování k trvalému pobytu

otevřeno

Út a Čt 8:00 - 12:00
Ověřování listin a podpisů, CZECHPOINT (např. výdej výpisu z katastru, obchodního a živnostenského rejstříku, výpis z rejstříku trestů).

Zásady pro majetkoprávní úkony při nakládání s vybraným majetkem MČ P15

Městská část Praha 15, při vědomí si důležitosti stanovit jasná pravidla pro hospodaření s majetkem a tím přispět ke zvýšení transparentnosti při majetkoprávních jednáních a současně vedena snahou, postupovat při hospodaření s jí svěřeným majetkem s péčí řádného hospodáře, rozhodla přijmout a postupovat v souladu s těmito „Zásadami“.

23.8.2019 11:05 Odbor majetkový

Praha 15 optimalizuje svůj oficiální web pro nevidomé a slabozraké

Městská část Praha 15 díky spolupráci s Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška přizpůsobila své oficiální webové stránky potřebám nevidomých a slabozrakých. Příjemným překvapením bylo zjištění, že web byl bez větších nedostatků, problematickými se ukázaly jen některé dokumenty na úřední desce, které byly nahrány ve špatném formátu bez textové vrstvy, což znemožnilo jeho načtení a převedení do zvukové podoby.

Příprava Dnů Prahy 15 a ekologie. Co mají tato dvě témata společného?

Jak jste si jistě všimli, přípravy Dnů Prahy 15 jsou v plném proudu a čeká vás jako každoročně mnoho kulturních i sportovních akcí. S tím je pochopitelně spojena i otázka ekologie, kterou se intenzivně zabýváme již od listopadu roku 2018, kdy jsme na Diskuzním fóru s občany MA 21 použili místo vody v plastových lahvích skleněné džbány a papírové nádobí. Dalším krokem bylo umístění žlutých kontejnerů na plasty na většině adventních setkání pořádaných městskou částí. Na letošní květnové akci Den Hlasatele a růžových vín jsme vyzkoušeli další variantu a to sice vratné skleničky na víno, kde si občané mohli zvolit, zda půjdou ekologickou cestou při ochutnávce či nikoli.

MČ v médiích a tiskové zprávy