Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

Staročeský dožínkový jarmark navštíví císařovna Marie Terezie

Oslava sklizně úrody, známá jako dožínky, patřila v minulých dobách mezi nejvýznamnější lidové svátky. Všichni se radovali, že obilí je již pod střechou, živobytí na příští zimu je zajištěno a namáhavá práce na polích je konečně ukonce. Dnes se již tento svátek tolik neslaví. Chcete-li však zakusit jeho atmosféru, přijďte v sobotu 9. září na Toulcův dvůr, do střediska ekologické výchovy v Praze - Hostivaři.

V rámci těchto dožínkových slavností se tam setkáte nejen s nepřeberným množstvím různých prodejců rodinných farem, řemesly a tradicemi. Skvělá zábava bude připravena i pro ty nejmenší a samozřejmě nebude chybět spousta výborného dožínkového jídla a pití.

Na Toulcově dvoře každým rokem dožínkové slavnosti zahajuje jiná historicky významná osobnost. Letos je navštíví samotná císařovna Marie Terezie. „Snažíme se každým rokem udělat tuto slavnost něčím výjimečnou. Proto ji obohacujeme o různé známé postavy a letos padla volba na mou jmenovkyni Marii Terezii, která si jí určitě nenechá ujít,“ říká s úsměvem Marie Moravcová, koordinátorka veřejných akcí.

„Jako každý rok, program bude opravdu nabitý. Bude tu hodně stánků nejen s občerstvením, které prostě k dožínkám patří, ale i mnoho zábavy pro děti,“ dodává paní Moravcová. „Vyzkoušet si budete moci třeba stáčení medu, lisování ovocných šťáv, tkaní na stavu, pletení z kukuřičného šustí nebo prostě si jen vykopat brambory na políčku či vymlátit obilí, pomlít ho a upéct si z něj chlebovou placku.“


V rámci toulcáckých dožínek vás tak čeká od 10 do 18 hodin spousta zábavy, dětská divadélka, dobrého občerstvení a samozřejmě i příjemné muziky, o kterou se vám postará středověká kapela Gutta, malá Česká muzika J. Pospíšila a dudácká skupina Praštěnka.


Více informací naleznete na: http://bit.ly/2s9JkJ8


Kontakt pro media:
Marie Moravcová - koordinátorka akcí - tel.: 733 770 258, email: moravcova@toulcuvdvur.cz
Zuzana Hanušová – manager PR, tel.: +420 773 031 325, email: media@toulcuvdvur.cz

Autor článku: oit@praha15.cz Aktuality