Informace o silničních uzavírkách v Praze 15 a okolí - prosinec 2019

!! DNES SLAVÍME !!

Dnešní den není na území Prahy 15 žádná evidovaná silniční uzavírka.

a dále z informačního zpravodaje Pražské integrované dopravy (PID) č. 21/2019

Trvalé změny PID v lednu 2020

Od 1. ledna 2020 dochází k několika trvalým změnám na autobusových linkách PID v Praze i ve Středočeském kraji. Midibusová linka 117 je prodloužena do nové zástavby v Komořanech, je zavedena nová midibusová linka 186 z Hloubětína do Satalic, zavedena je nová noční linka 903 z Palmovky do Uhříněvsi a Královic, vznikají také dvě nové školní linky v oblasti Prahy 6 a 10.

Zároveň je dočasně od 6. 1. 2019 do 28. 2. 2019 z důvodu nižší poptávky počátkem roku a přetrvávajícího nedostatku řidičů autobusů zaveden mírně omezený jízdní řád na vybraných městských autobusových linkách v Praze.

Změny na jednotlivých linkách:

117    Linka je ze zastávky Čechova čtvrť prodloužena přes zastávky Cukrovar Modřany a Komořany do nové konečné zastávky Nové Komořany.

165    Zřízena zastávka Mílová také ve směru Sídliště Zbraslav (na znamení).

186    Nová midibusová linka v trase Bazén Hloubětín – Hloubětín – Lehovec – Hutě – Satalická obora (v provozu pouze v pracovní dny cca do 20:00).

201    Linka nově v pracovních dnech cca do 20:00 nezajíždí do zastávky Satalická obora (nahrazeno linkou 186).

227    Změna dopravce z Dopravní podnik hl. m. Prahy na ČSAD POLKOST.

230    Nový spoj na začátku odpolední špičky pracovních dnů v trase Slivenec – Holyně.

268    Nová školní linka v trase Na Pískách – Macharovo náměstí – Vozovna Střešovice – Norbertov – Vojenská nemocnice (1 spoj v pracovní dny ráno, v provozu od 6. 1. 2020.

270    Změna dopravce z Dopravní podnik hl. m. Prahy na ČSAD POLKOST.

273    Nová školní linka v trase Depo Hostivař – Donatellova – Sídliště Skalka (1 spoj v pracovní dny ráno, v provozu od 6. 1. 2020).

369    Spoje ukončené v zastávce Štětí, aut. nádr. jsou prodlouženy do zastávky Štětí, závod.

396    Linka je zkrácena o úsek Bazén Hloubětín – Nádraží Satalice (nahrazeno linkou 186), prodloužení intervalu v pracovní dny ráno z 30 na 60 minut.

903    Nová noční linka v trase Palmovka – Novovysočanská – Spojovací – Sídliště Malešice – Černokostelecká – Štěrboholy – Dolní Měcholupy – Uhříněves – Netluky – Hájek – Královice (v provozu 2 páry spojů celotýdenně v intervalu 120 minut).

908    Poslední pár spojů je nově veden přes zastávku Nádraží Klánovice-sever (změna realizována od 6. 1. 2020).

959    Noční linka je v Praze nově ukončena v zastávce Háje. V úseku mezi Palmovkou a Uhříněvsí je nahrazena novou linkou 903.

aktualizace ke 20.1.2020
Zpracoval: Michal Frauenterka, místostarosta MČ Praha 15 pro dopravu
Podklady: odbor dopravy, hlavní město Praha

MČ v médiích a tiskové zprávy