Kardinál Miloslav Vlk sloužil bohoslužbu v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v Hostivaři

Čtvrtou adventní neděli mohli občané MČ Praha 15 a další hosté strávit ve velmi vzácné společnosti kardinála Miloslava Vlka, který odsloužil bohoslužbu v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v Hostivaři. Mše se účastnily stovky lidí všech věkových kategorií.

Po bohoslužbě následovala beseda kardinála Vlka s občany patnácté městské části. Ti se nejvíce zajímali o jeho dojmy ze setkání s papežem Františkem, o jeho názor na současnou situaci ve společnosti a na problematiku syrských uprchlíků.

Poté se hosté mohli vypravit na průvod světel. Akci, která se uskutečnila v rámci Adventu v Praze 15, zpestřilo vánoční vystoupení sboru Základní umělecké školy Praha 10 – Hostivař pod vedením ředitele školy Bc. Jiřího Stárka.

Starosta Milan Wenzl nakonec společně s kardinálem Vlkem rozsvítili vánoční stromek a popřáli všem přítomným do nového roku hodně zdraví, štěstí, otevřené srdce, a aby nikdo u vánočního stromku nezůstal sám.

Kardinál Miloslav Vlk se v rámci odpoledne neformálně sešel i se starostou MČ Praha 15 Milanem Wenzlem a dalšími zástupci radnice. Během tohoto setkání několikrát zopakoval, že na Praze 15 se vytvořila velice dobrá komunita lidí, která dokáže vzájemně spolupracovat nehledě na politickou příslušnost. Závěrem ještě ocenil neopakovatelnou atmosféru celého nedělního odpoledne.

Autor článku: oit@praha15.cz MČ v médiích a tiskové zprávy