MČ Praha 15 ukončí po třech letech sbírku víček kvůli jejich nízké výkupní hodnotě!

Kancelář starosty Městské části Praha 15 se v roce 2016 připojila ke sbírce plastových víček, jejíž výtěžek po zpeněžení putoval malému Míšovi Tereskovi, který trpí následky dětské mozkové obrny. Postupně se k radnici připojily i místní školky, školy, spolky i široká veřejnost. Za 3 roky se společně podařilo sesbírat téměř 2 tuny víček. Po dohodě s rodiči však radnice sbírku ke konci května ukončí, výkupní cena za kilogram víček totiž klesla od počátku spolupráce o polovinu z 8 na 4 koruny.

„Na ukončení sbírky jsme se dohodli s rodiči chlapce vzhledem k tomu, že výkupní cena kilogramu víček bude snížena na 4 koruny,“ uvedla vedoucí Kanceláře starosty Pavlína Nejedlíková s tím, že současná cena je na 6 korunách a na začátku sbírky dostali rodiče malého Míši 8 korun za kilogram.

Rodiče malého chlapce víčka do sběrny sami pravidelně odváželi, pokud nebylo možné zajistit odvoz jinak. Prozatím poslední odvoz víček z radnice se uskutečnil v březnu, kdy zaměstnanci radnice předali 260 kilogramů, jejichž hodnota po odevzdání ve sběrně činila 1560,- Kč.

Kromě sbírky víček se radnice zapojuje pravidelně i do dalších charitativních projektů. Zaměstnanci úřadu již několik let každé vánoční svátky kupují dárky dětem ze štěrboholského Klokánku. Zapojili se ale také do sbírky starých mobilních telefonů, jejíž výtěžek také putoval dětem z dětských domovů.

Podporovat Míšu Teresku lze i po ukončení sbírky. Míša má vytvořen transparentní účet 2200959821/2010, na který lze poslat kdykoli jakoukoli finanční částku. Veškeré příspěvky jsou použity pouze na rehabilitace a kompenzační pomůcky. Informace o Míšově nemoci i léčebně lze najít na webu http://www.obrna.eu

Autor článku: karolina.skrcena@praha15.cz MČ v médiích a tiskové zprávy