Praha 15 odstraňuje další bariéry pro handicapované!

Městská část Praha 15 navázala spolupráci s Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška. Jeho aktivity podporuje nejen mediálně, ale zkušenosti nevidomých chce využít i k odstranění překážek, které musí nevidomí občané na úřadě překonávat.

První poznatky nasbírali zaměstnanci úřadu během úterního workshopu projektu Návštěvy potmě, který se uskutečnil v obřadní síni místní radnice. Workshop se nesl ve velmi příjemné přátelské atmosféře, mluvilo se o výcviku vodících psů, kompenzačních pomůckách pro nevidomé, přítomní ale od nevidomých školitelek dostali velmi užitečné rady, jak skutečně účelně pomoct nevidomým spoluobčanům při jednání s úřady. Sami si ale díky speciálním brýlím vyzkoušeli různé vady zraku, pohyb po místnosti za pomoci průvodce i slepecké hůlky.

Kromě přímého školení zaměstnanců chce dále městská část ve spolupráci se Světluškou optimalizovat oficiální webové stránky úřadu tak, aby nevidomí, kteří mají k dispozici speciální počítač či telefon se čtecím systémem, dokázali najít potřebné informace či formuláře sami bez pomoci další osoby.

Návštěvy potmě jsou start-upovým sociálním projektem Světlušky. Propojují svět nevidomých a seniorů, kterým hrozí samota. Lidé se zrakovým postižením seniorům návštěvami přímo u nich v bytě, v denních centrech či pobytových zařízeních zpříjemňují volný čas. Společně si povídají, hrají společenské hry, čtou nebo poslouchají hudbu.

Autor článku: karolina.skrcena@praha15.cz MČ v médiích a tiskové zprávy