Zástupci radnice MČ Praha 15 obdarovali o Vánocích děti ze štěrboholského Klokánku

Starosta Milan Wenzl, radní a další představitelé Úřadu MČ Praha 15 plnili vánoční přání dětí žijících v Klokánku v nedalekých Štěrboholech.

Děti různých věkových kategorií psaly začátkem adventního období dopis Ježíškovi, ke kterému připojily krásné obrázky vytoužených dárků. Jednotlivé výkresy a dopisy si následně rozebrali někteří zástupci a zaměstnanci radnice patnácté pražské městské části a pořídili vše potřebné.

Mezi dárky se našly hračky, ale i oblečení, hudební přehrávač mp3 nebo mikrofon. Zabalené dárky s přáním hezkých Vánoc našly děti na Štědrý den pod stromečkem.

Klokánek Štěrboholy funguje již více než deset let v areálu bývalého zemědělského učiliště. Zařízení má nepřetržitý provoz a může kdykoli přijmout ohrožené děti i odložené novorozence.

Disponuje 13 bytovými jednotkami, ve kterých může najít útočiště až 48 dětí. K budově patří velká zahrada s prolézačkami a hřištěm.

Děti navštěvují během roku různé zájmové kroužky, jezdí plavat a jednou týdně mohou absolvovat canisterapii.

Specifikum Klokánku ve Štěrboholech jsou 3 manželské páry, které se plně starají o svěřené děti - nestřídají se tedy s žádnou tetou, jak to běžně v ostatních Klokáncích funguje. Dětem je tak dán i mužský vzor a prostředí plného rodinného zázemí.

Autor článku: Pavlina.Nejedlikova@praha15.cz MČ v médiích a tiskové zprávy