Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

Den jako vymalovaný

Opět je tady měsíc květen a s ním čas každoročního setkání, kdy MČ Praha 15 pod záštitou starosty, pana Ing. Pavla Klegy, společně s Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 15 pořádala Den seniorů.

proslovden seniorů

Musím se přiznat, že ráno tohoto svátečního dne jsem měla strach. Strach ze zamračené oblohy, hrozícího deště a zimy. Jak se čas blížil k 14. hodině, začínala jsem věřit, že se počasí umoudří. A stalo se. Pravdou je, že teplo moc nebylo, ale i tak se toto tradiční odpoledne, konané na zahradě Domu s pečovatelskou službou, vydařilo po všech stránkách.

Program připravil a moderoval pan Zdeněk Vrba se svými spolupracovníky a pro přítomné vystoupil Karel Deyl, který si získal velký obdiv přítomných, a to nejen za hru na pilu, ale i za kondici, která je v jeho věku obdivuhodná. Dále vystoupila skupina Rangers – Plavci, známý imitátor Václav Faltus, zpěváci Milan Drobný, Yvonne Přenosilová, orchestr Květovanka. Během programu se hlavně tančilo a zpívalo. Pro své diváky tančila skupina Obce baráčníků Horních Měcholup.

kapelakapela

Dne seniorů se zúčastnili také přátelé z partnerského města Žilina – členové Senior country klubu – skupina Rutyšuty, kteří přijeli potěšit svým tancem všechny přítomné, a společné setkání s dobrými přáteli toto odpoledne umocnilo. Vystoupení nezklamalo a přineslo opět vynikající náladu a radost ze života pro všechny, kteří si podupávali do rytmu nebo zazpívali známou písničku. Tento obrázek se opakoval častěji i při dalších vystoupeních oblíbených zpěváků a v závěru s orchestrem Květovanka a jeho sólisty. Všichni jsme prožili roztančené chvíle v pohodě, klidu a veselí a nakonec se na nás usmálo i sluníčko.

Odpoledne nebylo jen ve znamení seniorů. Na parketu občas řádilo mnoho malých dětí, které přišly se svými rodiči či prarodiči, a tak se tento čas stal setkáním generací a spokojenost byla na všech stranách.

parketkapela

Přestože přítomní brali odpoledne jako společenskou událost, všem přišlo k chuti občerstvení, které připravili zaměstnanci CSOP – opečené vuřty, vynikající guláš, káva, čaj a také pivní pohotovost měla plné ruce práce. Velká část zaměstnanců CSOP upravovala dopoledne zázemí pro své hosty, odpoledne podávali občerstvení a zabezpečovali příjemné chvíle pro všechny přítomné.

taneční vystoupení

Děkuji všem za úsilí, které vynaložili při organizaci a zdárném průběhu tohoto příjemného odpoledne.

Autor článku: MUDr. Jana Trková Sociální a zdravotní služby