Dny vody ve Stromovce aneb voda pro život

Lesy hl. m. Prahy ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy připravily na  18. – 19. září dvoudenní akci DNY VODY ve Stromovce aneb voda pro život. Na této akci se Praha představí Pražanům jako město s rybníky, potoky i řekami, město plné života kolem vody, ale také ohrožené povodněmi.

Pro děti i dospělé, rodiny i seniory je připravena „vodní stezka“ o životě ve vodě i kolem vody, o rybnících i rybářích. Uvidíte živé ryby, netopýry i dravce, čeká na vás vodní laboratoř i funkční model přehrady, tvořivé dílničky, truhláři i kováři... Vše, co je s vodou spojeno. Společně pomůžeme na svět řece přání, která bude vznikat přímo před Šlechtovou restaurací.
Součástí akce je fotografická výstava „Proměny pražských rybníků“, kdy budou představeny zajímavé projekty z oblasti revitalizace vodních ploch v Praze. Tato výstava určitě zaujme srovnávacími historickými snímky jednotlivých území.
Stromovka svým umístěním v blízkosti Vltavy, svými rybníčky i svou „povodňovou“ historií i současností k takovéto akci přímo vybízí.

Celou tiskovou zprávu najdete zde.

Autor článku: oit@praha15.cz Kancelář tajemníka