Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

Informační zpravodaj PID č. 5/2018

Obsah

Trvalé změny PID od 4. 3. 2018
Autobusový den PID v Letňanech nabídne moderní i historické autobusy
S mobilní aplikace PID info si vždy najdete tu správnou cestu
Zážitkový průvodce PID 2018


Trvalé změny PID od 4. 3. 2018

   K celostátnímu termínu změn jízdních řádů dochází k trvalým úpravám vybraných autobusových linek PID. Zavádí se nová linka 357 mezi Uhříněvsí a Nupaky, výrazněji se mění trasa rychlíkové linky 330 v Kladně nebo dochází k významnému posílení linky 319 z Unhoště s návazností na vlaky do Prahy. Na území městské části Praha 15 se zřizuje nová školní linka 254.

   V Kladně více autobusů přes Kročehlavy
   Na základě nutnosti odlehčení rychlíkové autobusové lince 399 bude změněna trasa linky 330 v oblasti kročehlavského sídliště v Kladně. Linka nově pojede přes zastávky U Tržnice, Růžové pole a Okrsek 4. Tím pojede do Prahy z těchto zastávek dvakrát více spojů než dosud a dojde tak k posílení rychlíkové linky 399.

   Z Unhoště častěji na vlak a rychleji do Prahy
   Výrazné posílení autobusové linky 319 mezi Unhoští a vlakovým nádražím v Pavlově nabídne cestujícím z Unhoště rychlý a pohodlný způsob cestování do Prahy, který zajišťuje vlaková linka S5. Vlakové spojení zrychlí cestu všem cestujícím směřujícím do Prahy 6 i do centra města a dalších vzdálenějších lokalit. Významné zrychlení vlak nabízí speciálně v ranní špičce, kdy jsou autobusové spoje ve směru do Prahy značně ovlivněny a zpožděny vlivem silné individuální automobilové dopravy. Celkem bude autobusové spojení mezi Unhoští a vlakem v Pavlově navýšeno o 15 spojů v pracovní dny.

   Z Nupak bez přestupu do Uhříněvsi
   Zcela nová linka 357 nabídne oproti stávající lince 385 směřující na Opatov s možností přímého spojení do Uhříněvsi s přestupem na další autobusové linky nebo na vlaky ve směru do Prahy i do Říčan či Benešova. Nová linka dojede z Nupak do centra Uhříněvsi za pouhých 10 minut. V provozu bude ve špičkách pracovních dnů v intervalu 60 minut.

   Přehled nejvýznamnějších změn na jednotlivých linkách:
163 Nová zastávka Svatoňovická ve směru Sídliště Rohožník (na znamení).
224 Nová zastávka Svatoňovická ve směru Nádraží Horní Počernice (na znamení), zkrácení vložených spojů ve špičkách pracovních dnů o úsek Bryksova – Vajgarská, resp. Nádraží Kyje.
254 Nová školní linka v trase Přeštická – Hostivařské náměstí – Boloňská – Morseova (v provozu 1 spoj v pracovní dny ráno).
319 Posílení provozu v pracovní dny (15 nových spojů mezi Unhoští a Pavlovem) s návazností na vlaky v zastávce Pavlov.
328 Zrušení víkendového provozu.
330 Změna trasy na území Kladna: linka nově obsluhuje zastávky U Tržnice, Růžové pole a Okrsek 4.
357 Nová linka v trase v trase Nádraží Uhříněves – Benice – Nupaky, hotel (v provozu ve špičkách pracovních dnů).
385 Nová zastávka Louňovice, II. hráz ve směru Opatov (na znamení).
434 Zavedení sezonního víkendového provozu v trase Nymburk, Hl. nádr. – Milovice, Park Mirakulum – Benátky nad Jizerou, aut. st. v rozsahu 3 párů spojů v období od 30. 3. do 28. 10.
453 Prodloužení 1 spoje v pracovní dny ráno z Netvořic do Neveklova.
455 Zrušen 1 spoj v pracovní dny ráno z Měřína do Neveklova.
485 Nový 1 pár spojů v pracovní dny dopoledne Vysoký Újezd – Neveklov, Jablonná.
490 Nová zastávka Ondřejov, Dlážděná (obousměrně, na znamení).
491 Obousměrně zřízeny zastávky Doubravčice, Na Čihadlech a Doubravčice, V Edenu, zrušena zastávka Doubravčice, Čihadla. Pro vybrané spoje v pracovní dny ráno zřízena zastávka Český Brod, Nemocnice.
617 Nový 1 pár spojů v pracovní dny dopoledne Kladno – Slaný – Nová Ves.


Autobusový den PID v Letňanech nabídne moderní i historické autobusy

   Jak jsme psali již v minulém čísle Informačního zpravodaje PID, na sobotu 14. dubna připravujeme druhý ročník tzv. Autobusového dne PID, u kterého jsme v loňském roce zaznamenali veliký úspěch u malých i velkých návštěvníků.
   I letos se tak v terminálu u stanice metra Letňany můžete těšit na vozidla všech autobusových dopravců, kteří jsou zapojeni do systému Pražské integrované dopravy, nebo na historické autobusy, které jsou takřka nedílnou součástí většiny dopravních akcí PID.
   Ty se budou zhruba v půlhodinových intervalech rozjíždět v rámci 7 speciálních linek do všech směrů od letňanského terminálu:
• přes Prosek na Palmovku
• přes Prosek a Kobylisy do Bohnic
• ke Hvězdárně v Ďáblicích
• na Náměstí Jiřího Berana v Čakovicích
• k Leteckému muzeu ve Kbelích a zámku Ctěnice
• přes Hloubětín a Černý Most na Zámek Chvaly v Horních Počernicích
• a na Hlavní nádraží, kde bude zajištěna přestupní vazba s výletním vlakem Cyklohráček.
Doprovodný program přímo na místě hlavního dění zajistí především atrakce pro děti a stánky s občerstvením mnoha druhů. Na Autobusový den PID chystáme i spolupráci se zajímavými institucemi v okolí Letňan. Podrobnější informace o akci budou postupně zveřejňovány na https://pid.cz/plan-akci/.


S mobilní aplikací PID info si vždy najdete tu správnou cestu

   Mapa zastávek
   S aplikací PID info vždy víte, kde jste. Kromě vyhledávání spojení z bodu A do bodu B aplikace obsahuje též přehlednou mapu zastávek, kterou naleznete v dolní nabídce jako druhou položku zleva. Na této mapě si můžete najít nejbližší zastávky a všechny linky, které touto zastávkou projíždějí. Při přiblížení, nebo zobrazení detailu se můžete podívat i na jednotlivé zastávkové sloupky a vstupy do metra.

   Aktuální odjezdy
   Praktické může být také zobrazení všech odjezdů ze zastávky. Na seznam odjezdů se dostanete buď z mapy kliknutím na DETAIL zastávky, nebo přímo ze spodní nabídky aplikace. V tomto druhém případě aplikace automaticky vybere nejbližší zastávku a tu zobrazí, kliknutím na název zastávky lze případně vybrat jinou. Na mapě uvidíte všechny vstupy do metra a zastávkové sloupky označené písmeny. V druhé části se nacházejí odjezdy z jednotlivých zastávek tříděné podle písmenného kódu stanoviště. Kliknutím do mapy na některé ze stanovišť se zobrazí odjezdy pouze z tohoto stanoviště, opětovným kliknutím do mapy se zobrazí znovu všechny odjezdy.

   Zpoždění a zrušené spoje
   U spojů, jejichž dopravci sdílí polohy vozidel, se na záložce odjezdy zobrazuje i aktuální zpoždění. Na rozdíl od vyhledávače spojení se zde započítávají i oběhy vozidel, takže pokud je vůz zpožděný natolik, že nestíhá obrat na konečné, predikuje se zpoždění i do opačného směru. Zároveň tento modul umí rozlišit neodjeté spoje, které zadá koordinační dispečink PID nebo dispečink dopravce.
Více informací o nové mobilní aplikaci včetně odkazů na její stažení zdarma: https://pid.cz/mobilni-aplikace


Zážitkový průvodce PID 2018

   V březnu 2018 bude vydána nová informační brožura Zážitkový průvodce PID, ve které najdete mnoho zajímavých tipů na výlety do turisticky významných destinací v Praze a Středočeském kraji, kam se můžete vydat pomocí dopravních prostředků Pražské integrované dopravy. Brožura obsahuje přehledný soupis významných jednorázových akcí, které jsou zaměřeny především na dopravní tématiku. Dále se dozvíte potřebné informace pro aktivní využití volného času s pomocí specifických výletních vlaků, jakými jsou například Pražský motoráček, cyklovlaky Českých drah vč. Cyklohráčku, nebo nostalgické motoráčky a rekreační rychlíky dopravce KŽC Doprava. Na výlet se ale můžete vypravit i Cyklobusem, tedy autobusem speciálně upraveným pro přepravu jízdních kol, dále pražskými turisticky významnými tramvajovými linkami 23 a 41, lanovou dráhou na Petřín nebo přívozy.
   Všichni výletníci jistě ocení i přehled zajímavých hradů, zámků, měst, muzeí, skanzenů, rozhleden a dalších pozoruhodných míst. Některé výlety si můžete užít i díky slevovým kupónům, které nabízejí vybraní partneři Zážitkového průvodce PID. Brožura bude k dostání v turisticky významných místech v Praze i Středočeském kraji.

Autor článku: oit@praha15.cz Odbor dopravy

Soubory ke stažení

Originál dokumentu

Velikost souboru: 713,43kB

formát PDF

Soubor ke stažení Nové okno