Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

Informační zpravodaj PID č. 8/2018

Obsah

Nová obsluha outletu Tuchoměřice od 11. 5. 2018
Středočeský železniční den v Mladé Boleslavi 12. 5. 2018
Cyklohráček pojede letos poprvé k železničnímu muzeu do Zlonic
Praha rozšíří provoz mikrobusů na zavolání

 
Nová obsluha outletu Tuchoměřice od 11. 5. 2018

   V pátek 18. 5. 2018 dojde k dlouho očekávanému otevření nového outletového centra u obce Tuchoměřice – Prague The Style Outlets. V této souvislosti budou upraveny jízdní řády a trasy autobusových linek 312 a 322, které zajistí obsluhu centra, a také jízdní řád linky 161, jejíž provoz zůstane koordinován s linkou 312. V rámci této změny vznikne v areálu centra nová autobusová zastávka „Tuchoměřice, Outlet“, která zajistí nejen jeho obsluhu, ale stane se i přestupním bodem pro cestování občanů Nebušic a Přední Kopaniny do středočeské metropole Kladna či na Letiště Václava Havla Praha. Ke změnám jízdních řádů však dochází již od 11. 5. 2018, tedy o týden dříve, než bude slavnostně otevřeno obchodní centrum veřejnosti.


Středočeský železniční den v Mladé Boleslavi 12. 5. 2018

   V sobotu 12. května 2018 se na hlavním nádraží v Mladé Boleslavi uskuteční další regionální den Pražské integrované dopravy. Návštěvníci z Prahy se na akci budou moci dostat moderní vlakovou jednotkou RegioShark, z Nymburka bude vypraven parní vlak. K vidění bude historický motorový vůz M131 (Hurvínek), který zaveze cestující na vlečku do cukrovaru Dobrovice. Od hlavního nádraží v Mladé Boleslavi budou pravidelně jezdit historické autobusy, jejichž trasa povede centrem města. Na nádraží bude ke zhlédnutí např. výstava vozů „Vláček hráček“, kinovůz, vůz s výstavou o železnici, lokomotivy ČD Cargo. Začátek akce je naplánován na 10:00 a předpokládaný konec v 17:00.

Jízdy zvláštními vlaky:
• Mladá Boleslav hl. n. – Dobrovice (cukrovar) (motorový vůz Hurvínek)
• Mladá Boleslav hl. n. – areál Škoda Auto (RegioShark)
• Mladá Boleslav – Mšeno (RegioShark)
• Okružní jízdy parního vlaku s lokomotivou „Ušatá“ do okolí Mladé Boleslavi (Dolní Bousov, Kropáčova Vrutice, Mnichovo Hradiště, Nymburk)

Jízdy historickými autobusy:
• Mladá Boleslav hl. n. – Staroměstské náměstí – Na výstavišti – Na Radouči – Modrá Hvězda – Kosmonosy, nemocnice (Škoda 706 RTO s vlekem a kloubový Ikarus 280 –městský typ)


Cyklohráček pojede letos poprvé k železničnímu muzeu do Zlonic

   V sobotu 28. dubna 2018 vyjede výletní vlak Cyklohráček, ve své letošní páté sezóně, poprvé až do Zlonic. Ani ne po 15 minutách chůze od nádraží budete moci opět navštívit místní železniční muzeum. Tam na vás čeká stálá expozice zabezpečovacího zařízení a osobní přepravy, parních lokomotiv, dřevěných vagónů a malodrážních vozidel. Můžete se zde zároveň svézt úzkorozchodnou průmyslovou železnicí či posedět v parčíku s fontánou.
Cyklohráček odjíždí z pražského hlavního nádraží ve 12:58, zpět ze Zlonic vyjede v 16:41. Pro všechny cestující mají naši hrajvedoucí připraven slevový kupón na rodinné vstupné.
   Více informací Vám přineseme na našem novém oficiálním facebookovém profilu Cyklohráčku: www.facebook.com/cyklohracek.


Praha rozšíří provoz mikrobusů na zavolání

   V současné době je kromě běžných veřejných služeb pro osoby se ztíženou schopností pohybu a orientace v rámci Pražské integrované dopravy provozována také speciální služba tzv. mikrobusů na zavolání, která zajišťuje především dopravu osob, pro které je obtížné nebo nemožné používat běžných služeb veřejné dopravy. Na tuto službu mají nárok držitelé průkazů ZTP a ZTP/P s trvalým bydlištěm na území hl. m. Prahy. Využití této služby neustále roste a kvůli finančním i technickým limitům aktuálního smluvního zajištění dochází k neúměrnému prodlužování čekacích lhůt nebo dokonce k odmítání přeprav.
   „Dopravu pomocí mikrobusů na zavolání aktuálně zajišťují dva provozovatelé a hlavní město Praha již delší dobu naráží na limity těchto provozovatelů i financování této služby, které neumožňuje uspokojit stále rostoucí poptávku. To musíme co nejdříve změnit,“ uvádí náměstek primátorky hl. m. Prahy a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek. Oba dopravci (POPELÁŘ s. r. o. a SOCIETA o. p. s.) nyní dokážou s 16 mikrobusy realizovat jen cca 2 400 cest měsíčně.
   Městská organizace ROPID zabývající se především organizací veřejné dopravy na území hl. m. Prahy a integrací všech druhů veřejné dopravy s přesahem do Středočeského kraje, nyní vyhlašuje soutěž na nové provozovatele těchto služeb.
   „Od soutěže si slibujeme lepší a průhlednější fungování této specifické služby, zároveň bude možné rozšířit dnešní nabídku z 16 na 27 vozidel a uspokojit tak stále rostoucí poptávku, ale i výrazněji zkrátit čekací lhůty od objednávání přepravy do jejího uskutečnění,“ doplňuje ředitel ROPID Petr Tomčík.
   Nový projekt bude pod přísnějším dohledem, rozšířena bude také možnost objednávání jednotlivých jízd. Mírně se upraví ceny za poskytované služby i způsob poskytování asistence při přepravě. Na základě výsledků desetileté veřejné zakázky, jejíž celkový limit je 200 milionů Kč, se předpokládá spuštění nové podoby této služby v průběhu roku 2019.

Autor článku: oit@praha15.cz Odbor dopravy

Soubory ke stažení

Originál dokumentu

Velikost souboru: 385,68kB

formát PDF

Soubor ke stažení Nové okno