Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

Informační zpravodaj PID č. 9/2018

Obsah

Posilujeme kapacitu ranních spojů na lince S6 z Berouna přes Rudnou do Prahy
Nová obsluha outletu Tuchoměřice od 11. 5. 2018
Posílení autobusů z Prahy do Mělníka od 14. 5. 2018
Den dětí v Braníku a na Kačerově


Posilujeme kapacitu ranních spojů na lince S6 z Berouna přes Rudnou do Prahy

   Středočeský kraj s Prahou společně objednaly posilu nejvytíženějších vlaků linky S6 u Českých drah, a od dnešního dne tak mají ranní spoje na regionální trati Praha – Rudná u Prahy – Beroun více míst k sezení. Vlaky na lince S6 začínaly být v ranní špičce už přetížené.
   „Na lince z Berouna přes Nučice a Rudnou do Prahy neustále přibývají cestující a jedna žlutá Regionova na některých spojích už prostě nestačí. Intenzivně jsme proto jednali s drahami, abychom našli řešení,“ říká ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje Pavel Procházka. „Souvisí to s rozvojem výstavby ve Středočeském kraji na západ od Prahy, ale také se stále ucpanějšími silnicemi. Cesta vlakem z Nučic, Rudné, Zbuzan nebo Jinočan do centra Prahy, je prostě vlakem v ranní špičce nejrychlejší.“
   Tomu odpovídá i zájem cestujících, Praha i Středočeský kraj proto jednaly s ČD o možném posílení dnešních souprav. „Na některých ranních vlacích jezdí dvě Regionovy už teď. Nově jsme vytipovali další spoje, ve kterých se ráno cestovalo na stání, a vedli jsme s ČD jednání o tom, aby byly také posíleny. Dobrá věc se podařila. České dráhy našly cestu, jak do ranní špičky na této trati zapojit další dvě Regionovy a všechny vlaky, které přijíždí od Rudné a Nučic na pražské Smíchovské nádraží mezi 6:30 a 9:00 hod budou tvořit dvě spojené soupravy dohromady,“ doplnil náměstek ředitele ROPID Petr Pšenička.
   Posílené spoje, tvořené dvěma spojenými vlaky přijíždí na Smíchovské nádraží v 6:41, 7:11, 7:41, 8:11 a v 8:41. Jsou to vlaky, kterými cestuje na lince S6 nejvíc cestujících.
   „Cestujících v příměstské dopravě kolem Prahy skutečně každým rokem přibývá a pokud chceme, aby železnice tyto cestující udržela, musíme neustále hledat cesty, jak jim nabídnout ve vlacích dost místa. A když se ho nedostává, je nezbytné to řešit, jako jsme to udělali s Prahou a Středočeským krajem ode dneška na trati přes Rudnou,“ říká ředitel Regionálního obchodního centra ČD Jakub Goliáš.


Nová obsluha outletu Tuchoměřice od 11. 5. 2018

   V pátek 18. 5. 2018 dojde k dlouho očekávanému otevření nového outletového centra u obce Tuchoměřice – Prague The Style Outlets. V této souvislosti jsou od 11. 5. 2018 upraveny jízdní řády a trasy autobusových linek 312 a 322, které zajistí obsluhu centra, a také jízdní řád linky 161, jejíž provoz zůstane koordinován s linkou 312. V rámci této změny vzniká v areálu centra nová autobusová zastávka „Tuchoměřice, Outlet“, která zajistí nejen jeho obsluhu, ale stane se i přestupním bodem pro cestování občanů Nebušic a Přední Kopaniny do středočeské metropole Kladna či na Letiště Václava Havla Praha.

   Linka 161
   Na lince dochází především k posunům spojů, a to zejména v dopoledním sedle pracovního dne a o sobotách a nedělích v době cca od 9 do 17 hodin, kdy je nutné dodržet vzájemnou koordinaci s příměstskou linkou 312, která bude posílena. Několik spojů bude zrušeno pouze v podvečerním víkendovém období, kdy však zůstane zachována dopravní obslužnost obou městských částí spoji linky 312. Z celkového pohledu tak dojde k posílení provozu. V mimošpičkových obdobích se zlepšení týká Nebušic, v pracovní dny na konci odpolední špičky pak budou prodlouženy 3 spoje až do Přední Kopaniny.

   Linka 312
   Linka je výrazně posílena především v mimošpičkových obdobích. V pracovní dny dopoledne dochází ke zkrácení intervalu ze současných 60 minut na 30 minut, a to zavedením nových spojů v trase „Praha, Bořislavka - Tuchoměřice, Outlet“. To výrazně přispěje ke zlepšení dopravní obslužnosti Nebušic, kdy v koordinaci s linkou 161 bude zkrácen současný souhrnný interval z 20 na 15 minut, a také Přední Kopaniny, kde bude posílen provoz právě novými vloženými spoji linky 312. Viditelné zlepšení se týká i sobot a nedělí, při kterých pojede linka 312 v době cca od 9 do 21 hodin v intervalu 30 minut, což opět zajistí kvalitnější dopravní dostupnost oběma městským částem - Nebušicím a Přední Kopanině.

   Linka 322
   Autobusová linka sice neobsluhuje MČ Praha-Nebušice a MČ Praha-Přední Kopanina, nicméně je nedílnou součástí v zajištění dopravní obslužnosti Prague The Style Outlets. Na lince dochází celotýdenně k výraznému posílení provozu, a to především ke zkrácení intervalu v úseku „Praha, Terminál 1 - Tuchoměřice, Outlet“ zavedením vložených spojů. Ke konci odpolední špičky pracovního dne a celodenně o sobotách a nedělích jsou navíc zavedeny i vložené spoje až do/z Kladna, a to v trase „Praha, Terminál 1 - Kladno, Autobusové nádraží“.


Posílení autobusů Praha – Mělník a Mělník – Kralupy nad Vltavou od 14. 5. 2018

   Z důvodu stále se zvyšujícího počtu cestujících na trase Praha – Mělník a díky finančnímu přispění Středočeského kraje a města Mělníka dochází od 14. května 2018 k trvalému posílení linky 369 v ranní a dopolední špičce pracovních dnů. Zároveň se zavádí pravidelná víkendová obsluha na lince 466 mezi Mělníkem, Lužcem nad Vltavou a Kralupy nad Vltavou.
   Na linky mezi Prahou a Mělníkem se podařilo nasadit o 1 autobus navíc, v těch nejvytíženějších časech se tak interval na zastávkové lince 369 zkrátí z 30 na 15 minut. Nové spoje vyjedou z Mělníka ráno v 5:51 a 8:21, odpoledne pak z Prahy nově pojede linka 369 také v 15:45 a 17:45. Provoz rychlíkové linky 349 bude odpoledne zahájen dříve, a to novým spojem z Ládví v 13:20. Naposledy byla linka 369 posílena v prosinci 2017 o víkendech zkrácením intervalu z 60 na 30 minut. Doprava mezi Prahou, Neratovicemi a Mělníkem je do systému Pražské integrované dopravy integrována od dubna 2015.
   Na lince 466 v trase Mělník, aut.st. – Lužec nad Vltavou – Spomyšl – Nová Ves – Veltrusy – Kralupy nad Vltavou, žel.st. je zároveň významně rozšířen víkendový provoz, k původnímu jedinému páru spojů nově přibudou další 3 spoje tam a zpět a doprava mezi Mělníkem, Lužcem nad Vltavou a Kralupy nad Vltavou tak bude o víkendu zajištěna v pravidelném čtyřhodinovém intervalu cca od 6 do 20 hodin. V Mělníku bude linka 466 navazovat na autobusy od Prahy, v Kralupech pak naváže na vlaky od Prahy.


Den dětí v Braníku a na Kačerově

   V sobotu 2. června 2018 cca od 9:30 do 17:00 proběhne na vlakovém nádraží v Braníku a v depu metra na Kačerově velkolepá akce pro malé i velké. Den dětí bude tentokrát plný nejen historických vlaků, ale svézt se bude možné také historickou soupravou metra, tramvajemi i autobusy. Bohatý doprovodný program se bude odehrávat hned na dvou místech – na branickém nádraží a v kačerovském depu metra.

Historické vlaky
• Motorová souprava v trase Praha-Braník – depo metra Kačerov (5 párů vlaků)
• Vlak s parní lokomotivou „Velký bejček“ a motorovou lokomotivou „Karkulka“ v trase Praha-Braník – Praha-Modřany zastávka (7 párů vlaků)

Historické metro
• Pětivozová souprava 81-71 v trase Florenc – Depo Kačerov v intervalu cca 60 minut

Historické tramvaje
• Dvě soupravy starých vozů v trase Nádraží Braník – Karlovo náměstí – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Těšnov v intervalu cca 60 minut

Historické autobusy
• 2 autobusy v trase Nádraží Braník – Podolská vodárna – Pražského povstání v intervalu cca 30 minut
Kromě historických vozidel bude mezi depem Kačerov a nádražím Braník pendlovat také zvláštní autobusová linka s mezizastávkou u stanice metra Kačerov a v intervalu 15 minut.

Jízdné
V historických vlacích bude platit zvláštní jízdné, historickým metrem se svezete za běžné jízdné MHD a jízdy historickými tramvajemi a autobusy včetně zvláštní linky Depo Kačerov – Nádraží Braník budou zdarma.

Autor článku: oit@praha15.cz Odbor dopravy

Soubory ke stažení

Originál dokumentu

Velikost souboru: 1,44MB

formát PDF

Soubor ke stažení Nové okno