Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

Kam se starým elektrospotřebičem? Do červeného kontejneru!

V České republice funguje organizovaný zpětný odběr starých elektrospotřebičů již od roku 2005. Za tuto dobu si recyklace elektroodpadu vymohla poměrně dobré postavení a většina občanů již dbá na ekologickou recyklaci objemnějších spotřebičů. Třídění drobného elektra však stále představuje značný problém. Malé přístroje končí v běžné popelnici mnohem častěji než větší druhy elektrospotřebičů, vytřídí se jich sotva 25 %.

Nezisková organizace ASEKOL se snaží třídění zjednodušit a proto pro občany vytvořila unikátní červené kontejnery na drobný elektroodpad a baterie – další barevnou nádobu, která je umístěna ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy, Pražskými službami a. s., a Městskou částí Praha 15 vedle modrého, zeleného a žlutého kontejneru na tříděné odpady na vybraných stanovištích. Na území MČ Praha 15 byly dosud 2 kontejnery, nyní přibyly 4 nové.

 

umístění červených  kontejnerů

Boloňská č.p. 302 ( naproti budově ÚMČ P 15 )

K Horkám x Nad Košíkem

pl. Mráze č.p. 1182/4 ( pod Taškentem )

Pražská č.p. 1173/45 ( parkoviště )

Milánská č.p. 414 (rampa )

Janovská č.p. 486 ( naproti DPS )

A co přesně do červeného kontejneru patří? Zejména drobné spotřebiče a baterie, např. mobilní telefony, rádia, kalkulačky, elektronické hračky apod. V tomto ohledu jsou lidé limitováni jen rozměrem vhozového bubnu, který činí 40 x 50 cm. Do kontejneru naopak nepatří zářivky a úsporné žárovky, televize či monitory (ty vyžadují speciální zacházení) a velké spotřebiče, které se do kontejneru prostě nevejdou.

Odbor životního prostředí ÚMČ Praha 15

Autor článku: oit@praha15.cz Kontejnery