Volené orgány

Zastupitelstvo, rada, výbory, komise

Zastupitelstvo MČ, Výbory zastupitelstva, Rada MČ, Komise zřízené radou, …

Více

Tisk E-mail

Kdysi byla královnou českých lesů, dnes se ji snažíme zachránit

Jedle bělokorá z našich českých lesů pomalu mizí, můžeme ji tam však vrátit. Tuto jedličku lze totiž jako symbolický vánoční stromeček koupit v květináči a po svátcích vysadit do přírody. Jedním z prodejních míst je i ekologické středisko Toulcův dvůr v Praze.

Jedle bělokorá, kdysi královna českých lesů a oblíbený vánoční stromeček, v posledních 150 letech mizí z Česka i z celé střední Evropy.  Proto je nutné začít ji pomalu do lesů vracet. Jednou z možností, jak toto učinit, je i akce Adoptuj jedličku, která až do konce prosince probíhá ve středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v pražské Hostivaři.

Tam si na Infocentru můžete tuto jedličku adoptovat, zakoupit za symbolickou cenu, strávit s ní krásné svátky a následně s pracovníky tohoto ekologického střediska vysadit na předem domluveném místě. „Jedná se o první akci tohoto typu, jež na Toulcově dvoře pořádáme. Její poslání se nám velmi líbí, takže věříme, že ji budeme opakovat každým rokem,“ dodává Lenka Skoupá, předsedkyně Toulcova dvora.

Autor článku: oit@praha15.cz Zajímavosti